Ukryj komunikat X TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności
Strona główna Aktualności i promocje Alfa Romeo Tonale – poznaj nowy model!

Alfa Romeo Tonale – poznaj nowy model!

Alfa Romeo Tonale to najnowszy, długo wyczekiwany model marki, jest punktem zwrotnym definiującym swój sportowy wizerunek w połączeniu z technologicznymi rozwiązaniami niedostępnymi wcześniej.

Nadwozie Tonale łączy w sobie nowoczesność i funkcjonalność oraz typowe cechy włoskiego, niepowtarzalnego designu. Boczna linia nadwozia inspirowana jest Alfą Romeo GT i odznacza się połączeniem zmysłowości z atletycznym wyglądem. Wspomnieniem dawnych konstrukcji jest połączenie adaptacyjnych świateł Full LED Matrix 3+3 między którymi w oczy rzuca się wyjątkowy grill. Felgi „Teledial” nawiązują do tarczy telefonicznej, a światła z tyłu są „sygnaturą” tego modelu. Lusterka boczne ozdobione są trójkolorową flagą Włoch, by symbolizować jej pochodzenie.

 

Przechodząc do wnętrza

Znajdziemy w nim panel „cannocchiale”, jest to klasyczny panel zegarów Alfy Romeo z całkowicie cyfrowym wyświetlaczem o przekątnej 12,3 cala z wieloma opcjami konfiguracji. Pozwala na wyświetlanie komunikatów systemów bezpieczeństwa, informacji o ładowaniu baterii oraz nawigacji. Dostępne są trzy style: Evolved, Relax i Heritage – każdy z nich pokazuje inną wizję drogi. Model posiada nowoczesny system multimedialny obsługiwany przez dotykowy wyświetlacz 10,25 z opcją bezprzewodowego udostępniania ekranu przez Apple CarPlay i Android Auto, natomiast widżety i usługi Alfa Connect z asystentką głosową Alexą pozwalają na intuicyjną obsługę podczas podróży. Tonale posiada funkcję „przeciągnij i upuść”, dzięki której tak samo jak w smartfonie można przesuwać widżety. Co więcej Tonale to pierwszy samochód w historii, w którym zastosowano certyfikat blockchain NFT, który umożliwia korzystanie z asystentki głosowej Alexa oraz usług Amazon. Certyfikat NFT jest dodatkowym źródłem wiarygodności. Asystentka głosowa Alexa pozwala na zarządzania autem, monitorowanie go nawet bez wychodzenia z domu. Za pomocą przycisku MY ASSISTANT można wezwać pomoc w nagłych wypadkach oraz otrzymywać comiesięczne raporty stanu technicznego na skrzynkę e-mail, by zawsze być na bieżąco.

 

Tonale wkracza śmiało do świata elektryczności.

Jako pierwsza do salonów trafiła Alfa Remeo Toanle w wersji Edizione Speciale w hybrydzie 130 KM z napędem na przednie koła. Znajdziemy w niej nowy, 4-cylindrowy 1,5-litrowy silnik benzynowy turbo z maksymalnym momentem obrotowym 240 Nm oraz 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów i silnikiem elektrycznym „P2” 48V 15kW 55 Nm. Dostępne funkcje pozwalają na: „Silent Start” uruchomienie silnika bez uruchamiania silnika benzynowego wykorzystując tryb elektryczny; Energy Recovery, który pozwala na odzyskiwanie energii podczas zwalniania (e-Coasting) i hamowania (odzyskowe), e-Boosting dostarcza większego momentu obrotowego na koła dzięki silnikowi elektrycznemu, który wspiera benzynowy i Electric Drive, który pozwala na jazdę z użyciem wyłącznie silnika elektrycznego z wyłączonym silnikiem benzynowym w sytuacjach np. parkowania lub jazdy, która wymaga częstego zatrzymywania się i ruszania.

Nowy model został wyposażony w aluminiowe manetki, a prowadzenie Tonale w sposób precyzyjny i naturalny jest możliwe dzięki bezpośredniemu przełożeniu układu kierowniczego o współczynniku 13,6. Kamera i radar z przodu służą do obserwowania otoczenia przed, z tyłu i po bokach pojazdu i łączą się z systemami bezpieczeństwa tj.: inteligentny tempomat adaptacyjny, system utrzymywania pasa ruchu i asystent jazdy w korku. Natomiast system martwego pola obserwuje otoczenie podczas jazdy sygnalizując kierowcy, że w martwym polu znajduje się obiekt. Cztery kamery HD, które umieszczono w przednim grillu, bocznych lusterkach i klapie bagażnika ułatwiają parkowanie i manewrowanie w ciasnych miejscach. Tonale korzystając z przedniej kamery ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym o pojeździe, pieszym lub rowerzyście z przodu. Jest to korzystne, bo spóźniona reakcja kierowcy pozwoli uniknąć kolizji, gdyż to samochód zahamuje. Systemy monitorują również zmęczenie kierowcy oraz przypominają, że na tylnym siedzeniu coś zostało.

Tonale to włoska ekspresja przyszłości, nowy krok, ale nadal tak samo piękny design!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszym modelu Alfy Romeo?
Wypełnij poniższy formularz! 

Grupa Auto Spektrum - Twój dealer i serwis Renault, Dacia, Alfa Romeo, Fiat i Jeep w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Podbeskidziu

Renault i Dacia Kraków

al. Powstańców Śląskich 24, 30-570 Kraków 12 423 51 00 Kontakt Jak dojechać

Renault i Dacia Kraków Bielany

ul. Buki 7, 32-060 Kryspinów 12 210 09 40 Kontakt Jak dojechać

Renault i Dacia Rzeszów

Al. Armii Krajowej 82, 35-307 Rzeszów 17 859 15 00 Kontakt Jak dojechać

Renault i Dacia Wieliczka

ul. Niepołomska 26d, 32-020 Wieliczka 12 288 30 00 Kontakt Jak dojechać

Renault i Dacia Tarnów

ul. Ładna 82b, 33-156 Skrzyszów 14 628 45 45 Kontakt Jak dojechać

Alfa Romeo Tarnów

ul. Krakowska 197, 33-100 Tarnów 14 627 23 23 Kontakt Jak dojechać

Fiat Tarnów

ul. Krakowska 197, 33-100 Tarnów 14 627 23 23 Kontakt Jak dojechać

Jeep Tarnów

ul. Krakowska 197, 33-100 Tarnów 14 627 23 23 Kontakt Jak dojechać

Renault i Dacia Nowy Sącz

ul. I Brygady 2, 33-300 Nowy Sącz 18 447 70 00 Kontakt Jak dojechać

Serwis Renault i Dacia Jaworze

ul. Bielska 551, 43-384 Jaworze k/Bielska-Białej 33 817 33 30 Kontakt Jak dojechać

Fiat Jaworze

ul. Bielska 551, 43-384 Jaworze k/Bielska-Białej 33 445 42 78 Kontakt Jak dojechać

Dziękujemy za wysłanie formularza